Сайт міста Калуша - Новини Калуша

Соціальний гуртожиток

Соціальний гуртожиток

Президент України закликає ретельніше дбати про дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, сприяти аби кожна така дитина мала можливість виховуватись у справжній сім'ї.

Соціальний гуртожиток, що у місті Калуші, з часу свого існування, а це червень 2006 року, не лише набув статусу одного із найкращих серед вісімнадцяти аналогічних закладів в Україні, а й став справжньою домівкою для дітей-сиріт з усієї області. Про це дивіться далі у сюжеті.

14.12.2012 перегляди: 806

Дали джазу

Дали джазу

Нещодавно у  Калуському ПК « Мінерал» звучав джаз. Вечір справжньої живої  естрадної музики подарував публіці народний естрадно-духовий оркестр Калуського коледжу культури і мистецтв у своєму звітному концерті. У залі за дійством спостерігала також Орися Попович.

14.12.2012 перегляди: 673

Відкритття ФАПу

Відкритття ФАПу

Довгий шлях пройшов ФАП Середнього Угринова, щоб досягти теперішнього рівня. Починаючи ще з 50-тих років заклад був типового фінського проекту, пізніше його перенесли у стару школу, але зупинилися уже 20 літ, як на діючому приміщенні.

Та, на жаль, до тепер у 2-ох кімнатах було холодно, а відповідно і не дуже зручно проходити процедури, проте завдяки перемозі у проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» умови праці медперсоналу, а з ними і прийняття пацієнтів неабияк покращилося. А втім, пропоную подивитися подробиці.

14.12.2012 перегляди: 724

Самоврядування

Самоврядування

Багато політиків переконані, що самоврядування є єдино-можливою і раціональною моделлю влади на місцях, одним з головних атрибутів громадянського суспільства.

Враховуючи те, що існує, ще виконавча структура, тобто адміністрація – у цьому двовладді, яка роль представницького органу, а головне чи потрібна вона? Відповідь у місцевих само урядовців зі стажем у їх професійний день шукала Ірина Андріїв.

10.12.2012 перегляди: 694

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України

Вчора  по-особливому відзначили День Збройних Сил України у Калуському ВПУ №7, провівши спортивні змагання. І хоча хлопці ще тільки навчаються, все ж мріють в майбутньому вступити у лави Української Армії.

Вже відсьогодні вони загартовують у собі мужність, силу, спритність та кмітливість. Сподіваємося, що служіння народу буде для юнаків найвищою честю, покликанням та обов’язком.

07.12.2012 перегляди: 849

Нарада ООН

Нарада ООН

Уже впродовж року 4 сільські ради Калуського району реалізовують свої плани завдяки перемозі мікропроектів ООН. Нещодавно відбувся останній форум, де кожен із представників громадських організацій ділився особистими успіхами.

06.12.2012 перегляди: 692

Працевлаштування людей з інвалідністю

Працевлаштування людей з інвалідністю

Центри зайнятості повинні реєструвати людей з інвалідністю, допомагати їм у  пошуку роботи, готувати їх до працевлаштування, надавати інформацію про вільні вакансії, нараховувати і виплачувати допомогу по безробіттю - саме про ці аспекти йшла мова за круглим столом у Калуському міськрайонному центрі зайнятості.

05.12.2012 перегляди: 929

Конкурс театрів у Калуському ВПУ №7

Конкурс театрів у Калуському ВПУ №7

3 грудня у Калуському ВПУ №7 відбувся цікавий захід, а саме конкурс театрів фольклору та драматичних колективів вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації  та професійно-технічних закладів області. Більш детальніше  про те, що ж саме відбулося в навчальному закладі – розповість Орися Попович.

04.12.2012 перегляди: 681

Підсумки футбольного сезону

Підсумки футбольного сезону

Для тих людей, котрі вважають футбол своїм життям і заради гри ладні віддати усе, в Калуському районі стараються підтримувати цей вид спорту. Після футбольного сезону калушани підбивають підсумки. Хто і які нагороди здобув на зеленому полі, про це розкаже наш журналіст – Ірина Андріїв

03.12.2012 перегляди: 962

Відкриття пам`ятника

Відкриття пам`ятника

На вулиці Олекси Гірника у місті Калуші у суботу урочисто відкрили оновлений пам’ятний знак Герою України Олексі Гірнику. Під барельєфом, що зображає погруддя людини у вогні, напис: «Мешканцеві Калуша, що з любові до України і гніву до її гнобителів спалив себе 21 січня 1978 року на Тарасовій горі у Каневі». На урочистому заході були й наші журналісти.

03.12.2012 перегляди: 654

День відкритих дверей

День відкритих дверей

29 листопада у Калуському міськрайонному центрі зайнятості відбувся день відкритих дверей для дітей із пониженим слухом  спецшколи – інтернату № 2. Мета заходу – проінформувати учнів про принципи діяльності служби зайнятості, послуги,які вона надає, а також допомога у питанні професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах.

30.11.2012 перегляди: 1204

Підсумки колегії Калуської РДА

Підсумки колегії Калуської РДА

Осінь завершилася  не тільки на календарі, але й у підсумках владних структур, мова йде про колегію Калуської РДА. Цього разу  на ній йшлося про перспективи району, а саме соціально-економічний розвиток 2013-го та створення первинних медико-санітарних пунктів.

29.11.2012 перегляди: 1124

Калуська лікарня

Калуська лікарня

Уже неодноразово наголошувалось на тому, що об’єднана галузь медицини Калущини є однією з кращих в Україні. Як працює на сьогодні Калуська центральна районна лікарня,та чи задоволені її пацієнти рівнем обслуговування – про це у наступному сюжеті.

29.11.2012 перегляди: 1542

Свічка пам’яті

Свічка пам’яті

У  суботу, 24 листопада,  по усій Україні  вшанували пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу. До Всеукраїнської  акції  «Запали свічку пам’яті» долучилося й усе Прикарпаття. Наші знімальні групи побували у на кількох віче і разом з усіма запалювали свічки. Перший репортаж із Калуша.

26.11.2012 перегляди: 935

Розширена нарада з приводу настання холодів

Розширена нарада з приводу настання холодів

З дня на день настануть  холоди, проте не всі установи Прикарпаття, зокрема у Калуському районі опалюються, дороги також не мають захисту від льоду, а якщо навіть і є кошти для виправлення ситуації, то казначейство їх сьогодні блокує.

20.11.2012 перегляди: 1036

Сесія Калуської районної ради

Сесія Калуської районної ради

Відбулося 17 пленарне засідання сесії Калуської районної ради на порядок денний було винесено 12  питань. Над чим на цей раз мудрували депутати на чолі із своїм спікером – дивіться у наступному сюжеті.

19.11.2012 перегляди: 1192

Спортивні студенти Калуша

Спортивні студенти Калуша

І знову про студентів. У Калуші відбувся  турнірі  із міні-футболу, який організував   центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх», у такий спосіб калуська молодь хотіла акцентувати увагу на здоровому способі життя.

16.11.2012 перегляди: 1009

Волейбольні змагання в Калуші

Волейбольні змагання в Калуші

Нещодавно з ініціативи Генерального директора  ТОВ «Карпатнафтохім» Володимира Шулиндіна   в   Калуші започатковано   дитячі волейбольні змагання . 13 команд  навчальних закладів міста  та району взяли  участь  у відкритті першого турніру .  Як проходив початок спортивного протистояння  серед учнівської молоді  віком  до 16 років – про це в наступному сюжеті.

16.11.2012 перегляди: 1231

Змагання з плавання в Калуші

Змагання з плавання в Калуші

Уже традиційні змагання  під назвою «Я вмію плавати» проведено у місті Калуші, спільно з обласним та міським центрами фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». За вправними плавцями спостерігали і наші кореспонденти.

15.11.2012 перегляди: 1613

Безпека на дорогах

Безпека на дорогах

В рамках тижня безпеки дорожнього руху інспектори ДАІ посилили контроль на дорогах. Разом із ними зупиняла порушників і наша калуська кореспондентка  Орися Попович.

15.11.2012 перегляди: 1064

Тиждень безпеки на дорогах

Тиждень безпеки на дорогах

Як ми уже повідомляли  з 12 по 18 листопада  по  всій Україні  триває тиждень  безпеки дорожнього руху.  Під час    планової  перевірки  тижня працівниками ДАІ  проводиться  комплекс  профілактичних дій.  Як проходить захід  Всеукраїнського рівня  і чи готові  транспортні засоби  Калуських  автогосподарств  до роботи  в зимовий період знають наші кореспонденти.

14.11.2012 перегляди: 1116

Будівництво калійного заводу у Калуші

Будівництво калійного заводу у Калуші

Розмови про спорудження у Калуші калійного заводу ведуться ще з минулого року. Цю тему обговорюють радше не через сам факт будівництва, а більше – хто ж буде інвестором? – іноземці, про що велася мова раніше, чи все ж таки -  українці. Відповідь на це питання з'ясовували наші кореспонденти.

14.11.2012 перегляди: 918

Футбольний турнір «Золота осінь – 2012»

Футбольний турнір «Золота осінь – 2012»

Цієї неділі розпочався футбольний турнір «Золота осінь – 2012» під патронатом голови Калуської районної ради Василя Дзундзи. У ньому взяли участь 5 команд із Боднарева, Перевозця, Студінки, Бабина Зарічного та Підгірок. Баталії за м’яч – далі у сюжеті.

12.11.2012 перегляди: 640

День писемності у Калуському ВПУ №7

День писемності у Калуському ВПУ №7

День української мови та писемності святкували  й калушани. Зокрема наша знімальна група побувала у Калуському ВПУ №7, уже традиційно цей день у навчальному закладі повнився піснями та віршованими рядками.

12.11.2012 перегляди: 1176

Вік живи – вік учись

Вік живи – вік учись

В День української мови та писемності наш журналіст  Ірина Андріїв, маючи насправді трішки інший фах, але  з благословення досвідчених філологів, вирішила спробувати себе у ролі вчителя рідної мови перед тим, хто, як усно, так і писемно щодня стикається із граматикою. Отож, далі у ролі слухняного учня один із керівників Калуського району.

09.11.2012 перегляди: 1857

Віче пам’яті в місті Калуші

Віче пам’яті в місті Калуші

4 листопада трагічною датою вписалося в історію міста Калуша. 69 років тому, цього дня, від кулі енкаведистів  загинуло 12 учнів торговельної школи. Щороку, саме 4-го листопада, калушани збираються на віче пам'яті, де вшановують тих,хто віддав своє життя за волю України.

06.11.2012 перегляди: 803

День проголошення ЗУНР

День проголошення ЗУНР

Щороку, першого листопада,святкуємо особливу подію в нашій історії – здобуття державності, проголошення у 1918 році ЗУНР. На Калущині, уже традиційно, цього дня біля символічної могили борцям за волю у Підгірках, відбулося віче.

02.11.2012 перегляди: 1640

Ярмарок вакансій в Калуші

Ярмарок вакансій в Калуші

Днями відбувся осінній ярмарок вакансій організований Калуським МРЦЗ. У районному будинку культури зустрілися підприємці, та ті, хто в пошуках роботи вже не один день. Для яких безробітних цей захід закінчився реальним працевлаштуванням – знають наші кореспонденти.

31.10.2012 перегляди: 1187

Профілактика грипу на Калущині

Профілактика грипу на Калущині

Осінньо-зимовий період зазвичай відзначається збільшенням простудних захворювань. Грипу на Калущині поки що немає. На даний час зареєстрована лише захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції, однак проти епідеміологічні заходи щодо недуги серед населення міста та району уже розпочато.

30.10.2012 перегляди: 901

Відбулась колегія Калуської РДА

Відбулась колегія Калуської РДА

Днями відбулась колегія Калуської РДА тут розглядали не повністю осінні справи. Здебільшого питання стосувалися минулого: літнього оздоровлення, 9-тимісячної програми соціально-екологічного розвитку та роботи з документами за ІІІ квартал.

30.10.2012 перегляди: 873