Сайт міста Калуша - Новини Калуша

Легендарному сотенному УПА 90 років

Легендарному сотенному УПА 90 років

90 років виповнилося легендарному сотенному Української повстанської армії -- Мирославу Симчичу. Серед вояків УПА він був відомий, як сотенний «Кривоніс».

У 1945 році під його керівництвом було розгромлено каральну дивізію НКВС на чолі з генерал-майором Миколою Дергачовим. За свої 90 років - 32 Мирослав Симчич провів у таборах та тюрмах.

Свій ювілей сотенний «Кривоніс» відзначав у коломийському палаці культури «Народний дім». На святкові урочистості прибуло багато відомих особистостей з усієї України. Була на святкуванні і наш журналіст Олена Козаченко.

11.01.2013 перегляди: 1002

Калущина колядувала

Калущина колядувала

Різдво Христове -- час колядування, вертепів, меланок та щедрівок. Оригінально привітав з Різдвяними святами мешканців Калущини аматорський духовий оркестр Підмихайлівської дитячої музичної школи, здійснивши невеличкий тур по селах району.

11.01.2013 перегляди: 1002

Семінар освітян

Семінар освітян

У навчальних закладах Калуського району проходить тиждень початкової освіти, опісля уже вчетверте – форум педагогічних інновацій, який припадає на початок Нового року, але освітяни, вони ж організатори, обіцяють, що наступного разу перенесуть його ближче до першого січня. Щодо мети форуму, то її викладено у сюжеті.

08.01.2013 перегляди: 922

Міжнародний турнір з хокею

Міжнародний турнір з хокею

У Льодовому палаці «Нафтохімік», що у м. Калуші, стартував другий Міжнародний турнір з хокею серед дитячих команд. На відкритті побувала і наша знімальна група.

08.01.2013 перегляди: 1893

За газ треба платити

За газ треба платити

Під завісу старого року працівники газового господарства у Калуші і районі – розпочали  боротьбу із боржниками. Про методи впливу на злісних неплатників дізнавалася Марія Шепіда.

02.01.2013 перегляди: 1202

День народження провідника ОУН

День народження провідника ОУН

У перший день Нового року на Прикарпатті  відзначили сто четверті роковини від дня народження провідника ОУН Степана Бандери. Традиційно найбільш масові заходи проходили у Старому Угринові.

На родинне обійстя Степана  Бандери прибули  ветерани повстанської армії, народні депутати України, лідери політичних партій, громадських організацій, чисельні гості з різних міст і районів області. Побували на святі і наші калуські кореспонденти.

02.01.2013 перегляди: 1529

Чемпіонат з волейболу

Чемпіонат з волейболу

Днями відбувся четвертий тур чемпіонату області з волейболу серед чоловічих команд. Калуський «Нафтохімік» приймав у себе вдома  команду «Західшина» з Богородчан.

Як пройшло спортивне змагання  та завдяки  кому  новостворені команди міста  Калуша  беруть участь  у вищій лізі чемпіонату області піде мова у наступному сюжеті

27.12.2012 перегляди: 824

Колегія Калуської РДА

Колегія Калуської РДА

Груднева колегія Калуської РДА припала на римо-католицьке Різдво, тому її члени, мабуть, і пом’якшали до доповідачів. Два питання об’єднали,  третє – перенесли, четверте – сильно не критикували. Зрештою усі подробиці дивіться у репортажі.

26.12.2012 перегляди: 888

Вечір пам’яті

Вечір пам’яті

До 75 річчя  від Дня народження  політика,  письменника,  публіциста, журналіста, борця за  незалежність  України,  уже, на жаль,  покійного  В’ячеслава  Максимовича Чорновола,  у Калуській ЦРБ  пройшла година пам’яті  під назвою  «Пророк  у своїй Вітчизні».

26.12.2012 перегляди: 612

Людина на всі часи

Людина на всі часи

В’ячеслав Чорновіл - людина на всі часи - саме таким увіковічнився у пам’яті українців.75-річчя від дня народження лідера НРУ, публіциста та безстрашного політика відзначали у неділю, 23 грудня, у палаці культури «Мінерал».

Представники організацій НРУ м. Калуша та району розмірковували, як втілити в життя ідеологічний прагматизм безкомпромісного політика у сучасному контексті.

25.12.2012 перегляди: 1150

Пам’яті В’ячеслава Чорновола

Пам’яті  В’ячеслава  Чорновола

Всеукраїнський турнір із дзюдо пам’яті  Героя України В’ячеслава  Чорновола, якому цьогоріч, 24 грудня виповнилося б 75 років, традиційно відбувся у Калуській ДЮСШ «Сокіл». За проведенням турніру спостерігала Ольга Ткач.

24.12.2012 перегляди: 640

Сесії Калуської міської ради

Сесії Калуської міської ради

18 грудня відбулося друге засідання 35 позачергової сесії Калуської міської ради. Обранці громади розглянули понад 100 питань в тому числі пункт різне. Детальніше у репортажі.

21.12.2012 перегляди: 735

Ділили соціальний бюджет

Ділили соціальний бюджет

Фінансовими питання переймаються цими днями не лише керівники державних установ та органів місцевого самоврядування. Підсумки року підбивало і керівництво данської компанія «Даноша», якам уже 8 років працює на теренах нашої області.

Компанія входить у число ста кращих виробників України і є другим за обсягом вирощування свинини. Тож на зустрічі із керівництвом Калуського та Галицького районів, де розміщено підприємства «Даноші», її представники дякували за співпрацю і, за традицією,  ділили  на наступний рік соціальний бюджет для тих населених пунктів, які пов`язані з роботою свинокомплексів.

19.12.2012 перегляди: 836

Тато, мама, я-спортивна сім'я

Тато, мама, я-спортивна сім'я

«Усі ми родом із дитинства» - цей добре  відомий вислів, вирішили не лише пригадати, а й втілити в життя  працівники Калуського центру фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх», організавувавши цікавий спортивно-розважальний конкурс, зимової пори «Зліпи сніговика», у рамках  змагань «Тато, мама, я-спортивна сім'я».

18.12.2012 перегляди: 1218

Соціальний гуртожиток

Соціальний гуртожиток

Президент України закликає ретельніше дбати про дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, сприяти аби кожна така дитина мала можливість виховуватись у справжній сім'ї.

Соціальний гуртожиток, що у місті Калуші, з часу свого існування, а це червень 2006 року, не лише набув статусу одного із найкращих серед вісімнадцяти аналогічних закладів в Україні, а й став справжньою домівкою для дітей-сиріт з усієї області. Про це дивіться далі у сюжеті.

14.12.2012 перегляди: 820

Дали джазу

Дали джазу

Нещодавно у  Калуському ПК « Мінерал» звучав джаз. Вечір справжньої живої  естрадної музики подарував публіці народний естрадно-духовий оркестр Калуського коледжу культури і мистецтв у своєму звітному концерті. У залі за дійством спостерігала також Орися Попович.

14.12.2012 перегляди: 691

Відкритття ФАПу

Відкритття ФАПу

Довгий шлях пройшов ФАП Середнього Угринова, щоб досягти теперішнього рівня. Починаючи ще з 50-тих років заклад був типового фінського проекту, пізніше його перенесли у стару школу, але зупинилися уже 20 літ, як на діючому приміщенні.

Та, на жаль, до тепер у 2-ох кімнатах було холодно, а відповідно і не дуже зручно проходити процедури, проте завдяки перемозі у проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» умови праці медперсоналу, а з ними і прийняття пацієнтів неабияк покращилося. А втім, пропоную подивитися подробиці.

14.12.2012 перегляди: 739

Самоврядування

Самоврядування

Багато політиків переконані, що самоврядування є єдино-можливою і раціональною моделлю влади на місцях, одним з головних атрибутів громадянського суспільства.

Враховуючи те, що існує, ще виконавча структура, тобто адміністрація – у цьому двовладді, яка роль представницького органу, а головне чи потрібна вона? Відповідь у місцевих само урядовців зі стажем у їх професійний день шукала Ірина Андріїв.

10.12.2012 перегляди: 713

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України

Вчора  по-особливому відзначили День Збройних Сил України у Калуському ВПУ №7, провівши спортивні змагання. І хоча хлопці ще тільки навчаються, все ж мріють в майбутньому вступити у лави Української Армії.

Вже відсьогодні вони загартовують у собі мужність, силу, спритність та кмітливість. Сподіваємося, що служіння народу буде для юнаків найвищою честю, покликанням та обов’язком.

07.12.2012 перегляди: 857

Нарада ООН

Нарада ООН

Уже впродовж року 4 сільські ради Калуського району реалізовують свої плани завдяки перемозі мікропроектів ООН. Нещодавно відбувся останній форум, де кожен із представників громадських організацій ділився особистими успіхами.

06.12.2012 перегляди: 710

Працевлаштування людей з інвалідністю

Працевлаштування людей з інвалідністю

Центри зайнятості повинні реєструвати людей з інвалідністю, допомагати їм у  пошуку роботи, готувати їх до працевлаштування, надавати інформацію про вільні вакансії, нараховувати і виплачувати допомогу по безробіттю - саме про ці аспекти йшла мова за круглим столом у Калуському міськрайонному центрі зайнятості.

05.12.2012 перегляди: 945

Конкурс театрів у Калуському ВПУ №7

Конкурс театрів у Калуському ВПУ №7

3 грудня у Калуському ВПУ №7 відбувся цікавий захід, а саме конкурс театрів фольклору та драматичних колективів вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації  та професійно-технічних закладів області. Більш детальніше  про те, що ж саме відбулося в навчальному закладі – розповість Орися Попович.

04.12.2012 перегляди: 702

Підсумки футбольного сезону

Підсумки футбольного сезону

Для тих людей, котрі вважають футбол своїм життям і заради гри ладні віддати усе, в Калуському районі стараються підтримувати цей вид спорту. Після футбольного сезону калушани підбивають підсумки. Хто і які нагороди здобув на зеленому полі, про це розкаже наш журналіст – Ірина Андріїв

03.12.2012 перегляди: 972

Відкриття пам`ятника

Відкриття пам`ятника

На вулиці Олекси Гірника у місті Калуші у суботу урочисто відкрили оновлений пам’ятний знак Герою України Олексі Гірнику. Під барельєфом, що зображає погруддя людини у вогні, напис: «Мешканцеві Калуша, що з любові до України і гніву до її гнобителів спалив себе 21 січня 1978 року на Тарасовій горі у Каневі». На урочистому заході були й наші журналісти.

03.12.2012 перегляди: 678

День відкритих дверей

День відкритих дверей

29 листопада у Калуському міськрайонному центрі зайнятості відбувся день відкритих дверей для дітей із пониженим слухом  спецшколи – інтернату № 2. Мета заходу – проінформувати учнів про принципи діяльності служби зайнятості, послуги,які вона надає, а також допомога у питанні професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах.

30.11.2012 перегляди: 1228

Підсумки колегії Калуської РДА

Підсумки колегії Калуської РДА

Осінь завершилася  не тільки на календарі, але й у підсумках владних структур, мова йде про колегію Калуської РДА. Цього разу  на ній йшлося про перспективи району, а саме соціально-економічний розвиток 2013-го та створення первинних медико-санітарних пунктів.

29.11.2012 перегляди: 1135

Калуська лікарня

Калуська лікарня

Уже неодноразово наголошувалось на тому, що об’єднана галузь медицини Калущини є однією з кращих в Україні. Як працює на сьогодні Калуська центральна районна лікарня,та чи задоволені її пацієнти рівнем обслуговування – про це у наступному сюжеті.

29.11.2012 перегляди: 1563

Свічка пам’яті

Свічка пам’яті

У  суботу, 24 листопада,  по усій Україні  вшанували пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу. До Всеукраїнської  акції  «Запали свічку пам’яті» долучилося й усе Прикарпаття. Наші знімальні групи побували у на кількох віче і разом з усіма запалювали свічки. Перший репортаж із Калуша.

26.11.2012 перегляди: 951

Розширена нарада з приводу настання холодів

Розширена нарада з приводу настання холодів

З дня на день настануть  холоди, проте не всі установи Прикарпаття, зокрема у Калуському районі опалюються, дороги також не мають захисту від льоду, а якщо навіть і є кошти для виправлення ситуації, то казначейство їх сьогодні блокує.

20.11.2012 перегляди: 1052

Сесія Калуської районної ради

Сесія Калуської районної ради

Відбулося 17 пленарне засідання сесії Калуської районної ради на порядок денний було винесено 12  питань. Над чим на цей раз мудрували депутати на чолі із своїм спікером – дивіться у наступному сюжеті.

19.11.2012 перегляди: 1217