Сайт міста Калуша - Новини Калуша

Польська делегація, відвідала Калуський район

Польська делегація, відвідала Калуський район

Івано-Франківська область з кожним роком стає усе більш привабливою для іноземних інвесторів. У цьому могли переконатися і члени польської делегації, які відвідали Калуський район. Разом із керівниками району гостей супроводжували і наші калуські журналісти.

01.03.2013 перегляди: 1121

Чергова колегія Калуської РДА

Чергова колегія Калуської РДА

Чергова колегія Калуської райдержадміністрація стала своєрідним підбиттям підсумків невдач і прорахунків, як виявилося чимало, як і приводів для гострої дискусії практично з кожного питання порядку денного. Як проходилося обговорення наболілих проблем і до яких висновків прийшли члени колегії, знають наші калуські журналісти. 

28.02.2013 перегляди: 884

Візит в Калуш міністра екології

Візит в Калуш міністра екології

22 лютого 2013 року  Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков  з робочою поїздкою  відвідав місто Калуш. 

У програмі візиту відбувся огляд північної стінки Домбровського кар'єру, вивчення ситуації на полігоні збереження токсичних відходів  гексахлорбензолу на ТОВ «Оріана-Галев», більше деталей знає – Ольга Ткач.

26.02.2013 перегляди: 922

У Калуській ЦРЛ оновлено кардіологію

У Калуській ЦРЛ  оновлено кардіологію

У Калуській ЦРЛ після капітального ремонту  запрацювала частина відділення, де лікують серця, тобто кардіологія. Урочистість моменту – перерізання символічної стрічки зафіксувала і наша знімальна група.

25.02.2013 перегляди: 892

Олімпіада з образотворчого мистецтва

Олімпіада з образотворчого мистецтва

20 лютого у приміщенні Калуської райдержадміністрації відбулась районна олімпіада з образотворчого мистецтва. Юні таланти Калущини вже не вперше зібрались тут, щоб продемонструвати свої мистецькі здібності.

Хто брав участь у олімпіаді і яка тема малюнка була цього року – дивіться далі.

22.02.2013 перегляди: 1382

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

В Міжнародний день рідної мови наша калуська журналістка Орися Попович подалася до школи у селі Голинь, аби побачити, як тут вивчають українську мову, а також поспілкувалася із учнями, дізнавалася їхні думки, щодо значимості рідної мови у житті людини.

21.02.2013 перегляди: 1189

Афганський вітер

Афганський вітер

Афганський вітер – саме під такою метафоричною назвою відділ культури Калуської РДА організував концертну програму присвячену 24 –й річниці виведення військ  з Афганістану. У палаці культури «Юність» вшанували загиблих та схилили голови перед звитягою та витривалістю очевидців, учасників чужої війни. Детальніше у репортажі.

19.02.2013 перегляди: 949

Афганістан

Афганістан

Більше двох десятиліть минуло від часу виведення радянських військ з Афганістану. Але спогади про ту чужу війну і досі не полишають тих, хто НЕ з власної волі став учасником трагічних подій.

На Калущині, як і в кожному районі Прикарпаття, проживає чимало колишніх воїнів-афганців. На їхню честь і на вшанування їх полеглих побратимів відбулися пам’ятні заходи на двох найбільших підприємствах Калуша -  «Карпатнафтохім» та «Лукор».

18.02.2013 перегляди: 981

Стрітення Господнє

Стрітення Господнє

На 40-й день після народження Ісуса Христа церква святкує Стрітення Господнє. Це свято замикає коло Різдвяних празників. А встановлено воно на згадку про жертвування Марією та Йосипом їх первородного сина, Ісуса, в єрусалимському храмі.

15.02.2013 перегляди: 927

День вшанування учасників бойових дій

День вшанування учасників бойових дій

День вшанування учасників бойових дій відзначили й калушани. Цього дня схиляли голови перед світлою пам’яттю своїх земляків, які пройшли через горнило цієї жорстокої війни. Захід відбувся на Пагорбі Слави , що в місті Калуші.

15.02.2013 перегляди: 2333

Костел Святого Валентина

Костел Святого Валентина

14 лютого усі закохані відзначають своє свято. У Калуші  День Святого Валентина – особливо символічний. Адже, саме у цьому місті споруджено один із двох на території України - костел Святого Валентина. Про історію храму, яка тісно переплетена із відзначенням сьогоднішнього свята – у сюжеті Ольги Ткач.

14.02.2013 перегляди: 1092

Прес-конференція ОДПІ

Прес-конференція ОДПІ

Роль органів податкової служби в дотриманні норм трудового законодавства – саме під такою назвою прес-конференцію з місцевими ЗМІ провів цими днями начальник Калуської ОДПІ Віктор Глушпенко. Про три етапи виконання поставлених завдань – у сюжеті Марії Шепіди.

13.02.2013 перегляди: 1102

Три святі

Три святі

12 лютого церква вшановує пам’ять святих Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. Саме ці святі поклали основу науки Христової віри.  Святковій даті присвячено репортаж наших калуських колег.

12.02.2013 перегляди: 1517

Незгасима пам`ять

Незгасима пам`ять

Напередодні дня вшанування учасників бойових  дій відбувається чимало заходів приурочених черговій річниці виводу військ з Афганістану. На Калущині бойові побратими  побували на могилах тих, хто не повернувся живим  до рідної домівки з афганського пекла.

12.02.2013 перегляди: 1529

Семінар «Протидіяти корупції»

Семінар «Протидіяти корупції»

У Калуській райдержадміністрації навчали як протидіяти корупції. 8 лютого, у залі засідань Калуської РДА відбувся тематичний короткотерміновий навчальний семінар з питань запобігання і протидії проявам корупції, організований Національним агентством України з питань державної служби, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Таким навчанням у області задіяно понад 5 тисяч державних службовців. Мета заходу – формування у працівників навичок запобігання і протидії корупційним правопорушенням. Детальніше – далі.

11.02.2013 перегляди: 1154

День стоматолога

День стоматолога

На  урочистостях з нагоди професійного свята стоматологів - відзначили  кращих, подарували мистецькі дарунки. Цьогорічне відзначення Міжнародного Дня людей, що дарують нам красиві посмішки у Калуській стоматполіклініці зафіксувала наша знімальна група.

11.02.2013 перегляди: 952

Нарада за участю керівників МНС

Нарада за участю керівників МНС

У Калуші відбулася нарада за участю курівників управлінь районної та міської ланок територіальної підсистеми цивільного захисту підприємств, установ та  організацій. 

На нараді було підбито підсумки роботи у 2012-му  році та визначено завдання на поточний рік.  Подробиці – у наступному  у репортажі.

08.02.2013 перегляди: 871

День стоматолога

День стоматолога

9 лютого - Міжнародний День стоматолога. Як працюється напередодні свята людям у білих , які  дарують красиві та здорові посмішки Калуській стоматологічній поліклініці , дізнавалась Ольга Ткач.

08.02.2013 перегляди: 1057

«Зважені та щасливі»

«Зважені та щасливі»

Двадцять юних калушанок взяли участь у проекті «Зважені та щасливі». Протягом шести тижні за допомогою фітнес-тренера дівчата корегували свою фігуру. Рецепти схуднення в учасниць  проекту дізнавалася Ольга Ткач.

08.02.2013 перегляди: 1302

Нарада голови Калуської РДА

Нарада голови Калуської РДА

Відбулась розширена нарада у голови Калуської РДА. Головна тема, що обговорювалась, це складний фінансовий стан району, а також аналізувались питання щодо не витребуваних паїв та містобудівної діяльності. Більше деталей знає – Василь Мацієвський.

06.02.2013 перегляди: 1233

Виставка виробів із макраме

Виставка виробів із макраме

Модні аксесуари та сувеніри руками школярів вперше були представлені на виставці мистецтва макраме в рамках атестації керівника гуртка Світлани Василлєвої. До виставкової зали в м. Калуші завітали і наші кореспонденти.

05.02.2013 перегляди: 2322

Чемпіонат з боксу

Чемпіонат з боксу

На Коломийщині боксували школярі. Близько сотні юних спортсменів мірялися силами на Чемпіонаті Івано-Франківської області з боксу. Змагання проходили у фізкультурно-спортивному комплексі "Локомотив".

02.02.2013 перегляди: 1043

Вбивство у Калуші

Вбивство у Калуші

Про жорстоке убивство у Калуші двох літніх людей ми уже коротко повідомляли. На сьогодні уже з’ясовані деякі обставини. Про це далі дивіться у репортажі Галини Досин.

02.02.2013 перегляди: 1427

Сесія Калуської міської ради

Сесія Калуської міської ради

29 грудня дня обранці калуської міської  громади  підвели підсумки роботи 2012 року, зібравшись на 35-му позачерговому засіданні сесії Калуської міської ради. Про ключові  питання засідання знає Ольга Ткач.

01.02.2013 перегляди: 1144

Спортивна зима

Спортивна зима

У рамках обласної програми спільно з Калуським та Івано-Франківським центрами фізичного здоров’я  «Спорт для всіх» проведено змагання  під назвою  «Спортивна  зима». Захід відбувався у Калуському Льодовому палаці. Детальніше у репортажі Ольги Ткач.

31.01.2013 перегляди: 1004

Колегія РДА

Колегія РДА

4 важливі питання життєдіяльності району та пункт різне розглянули 29 січня на колегії Калуської РДА. Найемоційніше обговорювали звіт директора ДП «Облавтодор» Володимира Рачкевича сільські голови. Про стан доріг на Калущині висловився і голова РДА Василь Петрів. Детальніше у сюжеті Марії Шепіди.

30.01.2013 перегляди: 1614

Урочисті святкування

Урочисті святкування

27 січня в с. Мостище, що на Калущині, відбулась концертна програма, приурочена Дню Соборності України. В святковому дійстві взяли участь художні колективи району. На цьому заході побували і наші кореспонденти.

29.01.2013 перегляди: 967

Відкриття після капремонту лікарні

Відкриття після капремонту лікарні

У Калуській районній лікарні, що на вул. Каракая, відзначали відкриття, після капітального ремонту, терапевтичного відділення. Відтепер медикам працюватиметься краще, та й пацієнти почуватимуться комфортніше. Деталі – у наступному сюжеті.

29.01.2013 перегляди: 1443

Пам’яті Крут

Пам’яті Крут

«Пам’ятаймо свою історію» - закликали  учасники та організатори пейнтбольного  турніру приуроченого січневій даті – 95-ій річниці  Бою під Крутами. Патріотичний захід цьогоріч активісти молодого руху й Бойового гопака провели спільно з центром фізичного здоров’я «Спорт для всіх». В епіцентрі стрільбищ була й Ольга Ткач.

28.01.2013 перегляди: 1476

Екстрена медична допомога

Екстрена медична допомога

З  1 січня вступив у дію закон «Про екстренну медичну допомогу». З цього приводу у жителів Калущини виникає багато запитань. Як саме працюватиме станція швидкої невідкладної допомоги в рамках дії цього закону – з’ясовували наші кореспонденти.

25.01.2013 перегляди: 1114